מי אני?

שלום , נעים מאוד, שמי נעמה עתידיה!

נולדתי וגדלתי ברמת גן לזוג הורים מופלאים בחינוך הדתי-ציוני, ועד גיל 20 הספקתי לשאול אינספור שאלות וקושיות, לחזור בשאלה, לחזור בתשובה, ועוד פעם "למרוד". כלפי חוץ הייתי נראית כנערה הפכפכה ומתוסבכת למדי (מה שהיה די נכון..:) אך מאז ומתמיד היה קו מנחה בתוכי, בלתי משתנה –  התשוקה והצימאון לאמת, לרוח, ולחיים עם ערך, תוכן ומשמעות עמוקה. 

בשנת 2004 בעודי בחורה צעירה בת 20, חיה בתל אביב ומתפתחת באומנות המוזיקה והבמה, הכרתי "במקרה" את עומר – גבר צעיר בן 28, עלם חמודות, מלא כריזמה ותשוקה לעשייה ויצירה. בחור שגדל בעין יהב שבערבה למשפחה חקלאית, שורשית וציונית מאוד.

עומר היה רגע לפני "העלייה לשטח" וההקמה של חווה חקלאית כמו החלוצים בימי יישוב הארץ וראשית ההתיישבות. "זו הייתה אהבה ממבט ראשון- כמו בסיפורים…"

החלום החלוצי והציוני דבק בלבבי, וחברנו יחד.

נישאנו ב- ט"ו באב 2004 בחווה שלנו, שהייתה אז רק חול, חול ועוד קצת חול… פיסת דשא ששתלנו, תאורה היקפית ובריכת מים שסיימנו למלא בפעם הראשונה יחד עם האורחים שהגיעו מרחוק לחתונה שלנו.

זהו סיפורה של חווה בהקמה, של שנות הישרדות בתנאים פיזיים קשים, בחום הלוהט של שמש הבקעה, בגשמים וברוחות, ברשת צל ואוהל, בשמירות לילה ארוכות…

לא הייתה לנו ברירה מלבד ניצחון הרוח על החומר והגוף, כי זה היה הכוח והחוסן לשאת את אתגרי הזמן והמרחב שלעיתים היו קשים מנשוא.

במסע האקסטרים הזה נולדו לנו 7 ילדים מופלאים (בלידות בית..) ונערים ונערות רבים שהגיעו לחווה, התחנכו , וגדלו כאן יחד איתנו…

האתגרים האדירים שהחיים בחווה הציבו לפתחינו יום-יום שעה-שעה, לא הותירו לנו ברירה מלבד צמיחה נפשית ורוחנית מתמדת והתפתחות תודעתית בלתי פוסקת. הבנו שהחווה כולה, ההולכת וגדלה עם השנים, עומדת על הזוגיות שלנו ועל טיב מערכת היחסים הזוגית ולימים המשפחתית שלנו.

מתוך הצמא והצורך המתמיד ברוח, יצאתי למסעות חיפוש (תוך כדי שאני בחווה רוב הזמן, כן.?) של ידע חדש שירווה את צימאוני, מעיין שניתן לשתות ממנו כדי לגדול ולהכיל את הזוגיות, הילדים, הנוער בחווה, החקלאות, הפרנסה, המצב הביטחוני באזור  – בקיצור החווה כולה ואתגריה.

אספתי ידע עתיק-חדש, ליקטתי, בררתי את המיותר, טיפחתי את המדוייק, פיתחתי ועודני לומדת וגדלה כל העת.

כיום, אני מעבירה הלאה את הידע שצברתי בתחומים רבים כגון זוגיות, מיניות, הורות ומודעות גוף-נפש-רוח, מתוך עולמות התורה, הזוהר והקבלה, טנטרה, טאואיזם, שאמניזם ועוד ועוד.

הידע נאסף ומוגש בהרמוניה מופלאה, תוך כוונה בהירה ליצור חיבור בין הגוף, השורשים והאדמה שלנו- אדמת הארץ הזו, אל האלוהות והרוח , אל העבריות הקדומה המתחדשת בעידן שלנו , בו הצימאון אל האמת והשלום הפנימי גובר בתוכינו. עידן בו התורה שלנו מתנערת מאבק הגולה, השכינה מתעוררת מעפר, ונוצרת קומה חדשה בחיבור אל הרוח. מיזוג של רוח וחומר, שמיים וארץ.

ליצור גן עדן בעולם הזה, על האדמה שלנו וברוחנו!


לכתבה במגזין Mako נשים 

https://www.mako.co.il/women-weekend/Article-815d55dc2f70571026.htm


גלריית תמונות